Maličkosti, jež mění lidská rozhodnutí

25. května 2010 v 18:03 | "ten, který nemá chuť napsat kdo je" |  Jak to vidí teenager
Věříte v osud? Já ne, já věřím v maličkosti. V maličkosti, jež mění lidská rozhodnutí.
Maličkosti jsou události, které jsou všude kolem nás. Neustále nás obklopují, ale my je nevnímáme. Začneme je vnímat až v okamžiku, kdy některá z maličkostí udiví naše a začne se mu líbit. Zaměříme naše cítění a emoce právě na tuhle maličkost a ta dokáže náhle giganticky měnit naše rozhodnutí. Může to být pouhý úsměv člověka a doukáže uzdravit nemocného, může to být pouhé slovo "ne" a dokáže rozesmutnět relativně spokojeného člověka. Může to být cokoli co je každý den okolo nás a dokáže to tisícům lidí "řidit" jejich životy.
Tyhle maličkosti vznikají náhodně. Každý z nás svou reakcí na něco vytváří nové maličkosti, na které reagují ostatní okolo nás. Je jen na nich, která zrovna uchvátí jejich cítění a rozhodnou se jí pevně chytit.

Je to až paradoxem, že něco relativně malého - drobnost, dokáže dělat divy.
Tak pamatujte, je jen na vás, která maličkost vás zrovna uchvátí a vy se jí chopíte plnou silou. Jen bych byl raději kdyby to byly jen ty dobré maličkosti. =)
_________________________________________________
Tenhle článek byl psán v průběhu několika dnů postupně v závislosti na dění maličkostí, kterých jsem si všímal. Je někdy až zvláštní jaká maličkost nás dokáže skoro srazit na kolena a chvíli poté nám jiná dodá desetkrát tolik síly do dalšího boje. Jen některé maličkosti mrzí víc, než ostatní dokáží vyléčit.
Ende
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ta malá.. borůvka ^^ ta malá.. borůvka ^^ | 25. května 2010 v 21:04 | Reagovat

jsem tak ráda, že jsi tu "maličkost" našel ^^
btw.ta písnička je prostě úžasná x))

2 Essi Essi | Web | 21. června 2010 v 15:00 | Reagovat

Teorie chaosu, se tomu říká... já věřím, že ten chaos je vlastně dokonale organizovaný tak, že nám vytvoří cestu, ale je jen na nás jestli po ní půjdem :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama